Dieta odchudzająca dla mężczyzn

Home / Zdrowie / Dieta odchudzająca dla mężczyzn

Okazuje się, że nawet połowa mężczyzn waż za dużo. Wpływ na to ma przede wszystkim zbyt mała aktywność fizyczna oraz nieprawidłowo prowadzona dieta: tłuste potrawy, piwo i nieprzestrzeganie spożywania regularnych posiłków sprawia, że duża grupa mężczyzn boryka się z zbędnymi kilogramami a tłuszczyk odkłada się głównie na brzuchu.

Trzeba jednak przyznać, że nie każda dieta odchudzająca jest odpowiednia dla mężczyzn. Płeć męska potrzebuje przede wszystkim dań o większej kaloryczności, niezbędna okazuje się również większa ilość wartości odżywczych. Mężczyźni zwracają też niejednokrotnie uwagę na masę i rzeźbę swojego ciała, dlatego decydując się na zrzucanie kilogramów stosują dietę białkową, by gromadzony tłuszcz zamieniał się w mięśnie.

W przypadku mężczyzn odchudzanie w Warszawie przebiega podobnie jak u kobiet, tzn. każdy stosujący dietę powinien stosować się do ogólnych wytycznych. Te najlepiej przedstawia dietetyk, na przykład z Akademii Zdrowego Żywienia. Nie jest żadną tajemnicą, że każdego dnia posiłki powinno stosować się o stałej porze, najlepiej jeśli będzie ich w ciągu dnia 4-5. Nie warto podjadać pomiędzy nimi a jeśli dopadnie nas głód warto sięgnąć po owoc.

Pamiętajmy, że dieta powinna być ułożona przez specjalistę biorąc pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie każdego mężczyzny. Gubienie zbędnych kilogramów ma odbywać się racjonalnie, bo tylko wtedy będzie to zdrowe i skuteczne.