Jak wyczyścić gołębie odchody?

Home / Ciekawostki / Jak wyczyścić gołębie odchody?

Podobno ptasie odchody mają przynosić szczęście – to jednak ziści się kiedy tego rodzaju nieczystości nam się przyśnią (przynajmniej jeśli wierzyć sennikom). Okazuje się jednak, że ptasie kupy są nie lada problemem dla mieszkańców miejskich osiedli i kierowców aut.

Niestety, gołębie odchody składają się z licznych toksyn i związków organicznych, takich jak fosfor, wapń czy azot. Właśnie te sprawiają, że usunięcie zanieczyszczenia może okazać się sprawą kłopotliwą. O ile świeży brud zetrzemy z łatwością nawilżoną ściereczką i płynem do mycia szyb to już te zaschnięte trzeba będzie potraktować sodą oczyszczoną czy też roztworem z octu bądź cytryny. Niepokój budzi jednak fakt, iż gołębie odchody niszczą nierzadko elewację, balustrady czy karoserię i to trwale a wszystko dlatego, że wraz z pokarmem często jedzą piasek i żwir, który następnie wydalają. Ten podczas wycierania może rysować powierzchnie a co więcej, pod wpływem gorącego powietrza wżerać się w głąb, zostawiając nieestetyczny ślad.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i ochronę ptactwa, ale i ład i porządek własnej posesji najlepszą metodą na trwałe pozbycie się zanieczyszczeń jest po prostu wytępienie gołębi z prywatnego terenu. Można to zrobić w iście bezpieczny sposób a mianowicie zamawiając Birdystem. To system elementów z kolcami, które montuje się na powierzchnię, na jakiej najczęściej przesiadują ptaki. Dzięki temu gołębie zobaczą już z oddali przeszkodę i nie będą przesiadywać a tym samym zanieczyszczać naszych dóbr.