Jakie kompetencje powinna posiadać księgowa?

Praca na stanowisku księgowej wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. To przecież prowadzenie finansów firmy, dzięki czemu może ona nie tylko w ogóle funkcjonować, ale również przeżywać swój rozwój. Księgowa zanalizuje sytuację przedsiębiorstwa pod tym kątem, oceni płynność finansową, zadba o comiesięczne rozliczenia z fiskusem i ZUS. Co więcej, będzie trzymać pieczę nad sprawami związanymi z wynagrodzeniem pracowników czy rozliczaniem faktur z kontrahentami.

Pracownik obsadzony na tym stanowisku ma naprawdę wiele obowiązków i właśnie dlatego musi cechować się szeregiem ważnym kompetencji. Nie chodzi tylko o wiedzę teoretyczną, która trzeba zresztą na bieżąco aktualizować uczęszczając na przykład na kurs rachunkowości. Chodzi tu o doświadczenie i smykałkę do matematycznych wyliczeń.

Księgowa musi być nie tylko odpowiedzialna, ale również umieć pracować pod presją czasu. Nierzadko ma do wykonania wiele działań jednocześnie więc musi umieć pracować wielotorowo. Ponieważ ma kontakt z klientem bądź partnerami biznesowymi, wymaga się od niej pełnej komunikatywności. Do tego ma być precyzyjna w swoim działaniu, terminowa i charakteryzować się doskonałą organizacją pracy.

Co ważne, każda księgowa musi posiadać umiejętność szybkiego, logicznego myślenia, musi być również lojalna. Pamiętajmy, że jest w posiadaniu wszystkich informacji na temat kondycji finansowej firmy, również tych poufnych. http://credit-n.ru/zaymyi-v-ukraine.html http://credit-n.ru/offers-zaim/dozarplati-srochnye-zaimi-online.html