Lifestyle

Język norweski – charakterystyka

Język norweski nadal nie jest zbyt popularny w naszym kraju i niechętnie się go uczymy chociaż każdego roku coraz większa liczba Polaków wyrusza do krainy fiordów w poszukiwaniu dobrej pracy. Tak naprawdę to tylko stereotyp, okazuje się bowiem, że język norweski wcale nie jest taki trudny i niepotrzebnie się przed nim bronimy. To fakt, że zalicza się on do języków skandynawskich jednak chociaż początkowo może być dla nas całkowicie niezrozumiały to trzeba potwierdzić, że wiele zapożyczeń funkcjonuje w nim z języka niemieckiego oraz angielskiego.

Uznaje się, że sama gramatyka języka norweskiego jest dużo łatwiejsza od języka polskiego. Nie ma tutaj odmiany przez przypadki, nie ma odmian czasownika przez osoby. Istnieją natomiast trzy czasy przeszłe, ale najczęściej używa się tylko dwóch. Nowością dla nas mogą być rodzajniki, których w języku polskim się nie stosuje.

Co ciekawe, w Norwegii funkcjonuje wiele dialektów i właśnie dlatego bariera językowa jest tak szybko przełamywana. Dialektów istnieje tu co najmniej kilkadziesiąt i właśnie dlatego niejednokrotnie nawet rodowici mieszkańcy Norwegii, którzy zamieszkują inne regiony kraju mają problem ze zrozumieniem się. To duży plus akurat dla Polaków, którzy nie musza martwić się o akcent. Pamiętajmy również, że to właśnie język norweski jest najłatwiejszy ze wszystkich krajów skandynawskich a znając go, bez problemu porozumiemy się również w Danii, Szwecji czy Islandii.

Pamiętajmy również, by wybierać najlepsze sposoby na naukę języka norweskiego. Uznaje się, iż najlepiej uczyć się go w krainie fiordów, miejscu jego ojczystego pochodzenia. Nie każdy jednak ma taką możliwość dlatego też z dużym powodzeniem można kształcić się w Polsce. Wystarczy wybrać dobrą szkołę językową – wpisz w wyszukiwarkę hasło „kurs norweskiego Gdańsk” i wybierz najlepszą placówkę. Zobaczysz, że po intensywnym kursie już po kilku miesiącach będziesz w stanie porozumieć się z rodowitym Norwegiem.

Znajomość języka norweskiego to nie tylko rozwój własnych kompetencji intelektualnych. To również wielka szansa na rozwój zawodowy – coraz więcej firm na rynku polskim poszukuje specjalistów, którzy władają tym językiem. Co więcej, umiejętność porozumiewania się po norwesku zwiększa szanse na otrzymanie dobrej pracy w Norwegii, jednym z najbogatszych krajów na świecie. http://credit-n.ru/offers-zaim/creditter-srochnye-zaymi-online.html http://credit-n.ru/kreditnye-karty-blog-single.html