Motoryzacja

Badanie techniczne auta a koronawirus

Zbliża się termin badania technicznego Twojego auta? Wiesz, że takie trzeba wykonywać raz w roku, by móc podróżować po polskich drogach zarejestrowanym pojazdem mechanicznym, ale obawiasz się, czy stacja kontroli pojazdów jest w ogóle czynna? W obliczu koronawirusa mnóstwo obiektów pozostaje zamkniętych, by ograniczyć jego rozprzestrzenianie. W przypadku stacji kontroli pojazdów zaraz funkcjonowania nie obowiązuje.

Ministerstwo Infrastruktury podkreśla, że nie przewiduje zamknięcia obiektów, takich jak stacja kontroli pojazdów. Warszawa i każde inne miasto w naszym kraju dysponuje więc placówkami, w których bez problemu badanie techniczne auta można wykonać.

Warto jednak wiedzieć, że do wizyty w stacji kontroli pojazdów należy się odpowiednio przygotować. By zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem, można zabrać ze sobą maseczkę oraz jednorazowe rękawiczki. Warto też zachować odpowiednią odległość, rozmawiając z diagnostą. Pamiętajmy, że sama stacja kontroli pojazdów również stosuje teraz wzmożone warunki ostrożności. Pracownicy są odpowiednio zabezpieczeni, placówka jest regularnie dezynfekowana, a w każdej dostępny jest płyn do dezynfekcji. Niektóre stacje kontroli pojazdów zalecają, by przed wizytą zatelefonować w celu umówienia badania technicznego. Wszystko po to, by w jednym czasie nie spotkało się kilku klientów. Dzięki temu nie trzeba oczekiwać w kolejce i dba się o minimalizowanie kontaktów z osobami potencjalnie zarażonymi koronawirusem. Tylko tak wizyta w stacji kontroli pojazdów jest dzisiaj bezpieczna. http://credit-n.ru/forex.html