Lifestyle

Czy na wakacjach przyda się gotówka a może karta płatnicza

Po ostatnich wakacjach w Grecji pewnie spora część Polaków będzie jechać na wczasy z wypchanym gotówką portfelem. Nie mamy zamiaru stać przecież w długich kolejkach do bankomatu bądź szukać odpowiedniego, kiedy jesteśmy w nieznanym jeszcze mieście. Rzeczywiście, w takich sytuacjach gotówka stanowi o naszym bezpieczeństwie i komforcie odpoczynku.

Chociaż z bankomatów korzystamy powszechnie i regularnie w naszym kraju to jednak poza Polską nadal od nich stronimy. Nie jesteśmy pewni, czy na miejscu znajdziemy w ogóle jakiś w pobliżu ani czy nie zapłacimy przypadkiem wysokiej prowizji za pobranie gotówki. Właśnie dlatego wolimy się zabezpieczyć i wyjeżdżamy z kraju z pokaźną kwotą obcej waluty. To zresztą kolejny schemat, jaki powielamy – pieniądze najczęściej wymieniamy jeszcze w Polsce, korzystając z dobrze znanych kantorów. W tej kwestii mamy akurat pełną dowolność a pieniądze możemy wymieniać nawet w ostatniej chwili czy w nocy. Wystarczy znaleźć w internecie właściwy punkt, wpisując na przykład hasło „kantor 24h Kraków”.

Jedno jest pewne, Polacy nigdy nie wybierają się na wakacje chociażby bez minimalnej, potrzebnej kwoty gotówki, która pozwoli im odbyć wczasy w pełnym komforcie. Dobrą zasadą jest ta, zgodnie z którą zabieramy tylko tyle gotówki, by móc spędzić wakacje bez jakichkolwiek nieprzyjemności natomiast resztę zachowajmy na koncie. Karta płatnicza, jaką posiadamy będzie z reguły obsługiwana zarówno z zagranicznych sklepach czy bankomatach. W każdym kurorcie dostępne są bankomaty więc raczej nie powinno być w tej kwestii żadnych problemów. Poza tym, duża suma gotówki naraża nas na większe ryzyko jej utraty – portfel może zostać nam skradziony bądź możemy go zgubić więc raczej zawsze miejmy przy sobie również kartę. http://credit-n.ru/offers-zaim/platiza-mgnovenniy-zaim-online.html http://credit-n.ru/oformit-kredit-online.html