Zdrowie i uroda

Dietetyk dla chcących przytyć

Okazuje się, że poradnia dietetyczna przyjmuje nie tylko pacjentów, którzy mają problemy z racjonalnym żywieniem bądź których marzeniem jest zgubienie zbędnych kilogramów, ale również tych, którzy pragną nabrać nie co ciałka.

Ciekawostką jest fakt, iż chociaż uznaje się, że w Polsce mamy w większości problem z nadwagą to istnieje duża grupa osób, która cierpi z powodu niedowagi. Problem ten jest niejednokrotnie bagatelizowany – wszystko przez promowany kult piękna, zgodnie z którym nasze sylwetki mają być szczupłe a kobiety mają nosić rozmiar „0”. Niepokojący jest jednak fakt, iż nie tylko panie mają problem ze zbyt niską wagą bowiem do poradni dietetycznej w Warszawie, takiej jak Akademia zgłasza się też coraz więcej panów.

Jak twierdzi dietetyk, niedożywienie objawia się najczęściej nie tylko zbyt niską wagą. W dużej mierze to również niedobory jakościowych wartości odżywczych, jakie powstają w wyniku niezbyt dobrze dopasowanej diety. Poprzez niedożywienie powstaje groźna nawet dla życia anemia, organizm staje się również mniej odporny, przez co narażony jest na niebezpieczne infekcje wirusowe. Osoba niedożywiona jest ciągle zmęczona, ospała, cierpi na brak koncentracji uwagi. Może się u niej pojawić osteoporoza i nadczynność tarczycy. Osoby o zbyt niskiej masie ciała i wręcz rażącym wyglądzie są często nieakceptowane wśród społeczeństwa, przez co narażone są na choroby psychiczne – udowodniono, że na depresję cierpi więcej osób przeraźliwie chudych aniżeli tych otyłych. http://credit-n.ru/blog-single-tg.html http://credit-n.ru/offers-zaim/denga-zaimy-nalichnimi.html