Biznes i usługi

Dlaczego apteki całodobowe są coraz częściej zamykane?

Coraz częściej apteki rezygnują z systemu dyżurnego, zgodnie z którym wymiennie placówki otwarte byłyby w nocy. Na szczęście w każdym niemal mieście czynne są apteki całodobowe, w których można zakupić niezbędne leki i wykupić recepty.

Apteki zmieniają czas swoich dyżurów z prostej przyczyny. Po prostu nie opłaca im się otwierać punktów w nocy bowiem klienci w porze wieczornej i nocnej najczęściej zaopatrują się w dostępne środki w supermarketach czy na stacjach benzynowych – zgodnie ze statystykami, w nocy najczęściej kupowane są jedynie leki przeciwbólowe i przeciwzapalne a te dostępne są nie tylko w aptekach.

Jeśli chcemy dowiedzieć się, gdzie czynna jest apteka całodobowa w Warszawie możemy podejść do najbliższej placówki. Tam powinna być wywieszona kartka, na której będą widniały wszystkie adresy otwartych w nocy aptek. Jeśli jednak nie mamy możliwości osobistego sprawdzenia bądź apteka jest zbyt daleko od miejsca naszego przebywania możemy skorzystać z sieci. Wystarczy wejść na właściwą stronę internetową i wpisać w wyszukiwarkę dowolne hasło typu „apteka 24h Warszawa” czy „apteka całodobowa Poznań”.

Okazuje się, że zgodnie z Prawem Farmaceutycznym, na terenie każdego miasta musi być czynna przynajmniej jedna apteka w nocy. Biorąc jednak pod uwagę ustawę o swobodzie działalności gospodarczej okazuje się, że właściciele tychże placówek mogą dowolnie regulować czas ich otwarcia i właśnie z tego względu nierzadko może być problem z odszukaniem dyżurującej apteki. http://credit-n.ru/offers-credit-card/ren-drive-365-credit-card.html http://credit-n.ru/kreditnye-karty-blog-single.html