Zdrowie i uroda

Dlaczego sprzęt stomatologiczny jest taki drogi?

Osoba, która chce rozpocząć działalność jako prywatny stomatolog, musi stanąć przed dylematem, skąd pozyskać środki na zakup lub wynajęcie odpowiedniego sprzętu medycznego. O skali kosztów jakie musi on ponieść, świadczy m.in. cena zwykłej lampy stomatologicznej, której wartość sięga nawet 5 – 6 tysięcy złotych. Czy to oznacza, że sklep instrumenty stomatologiczne można kupić jedynie za bardzo duże pieniądze?

Taniej nie znaczy gorzej!

Warto zauważyć, że tak dużo pieniędzy wydaje się tylko w kontekście zakupu nowego sprzętu. Bądź co bądź, pacjent nie będzie rozliczał stomatologa czy odwiedził on sklep dentystyczny Warszawa, czy też kupił sprzęt używany. Na rynku jest mnóstwo artykułów stomatologicznych, które są co prawda używane, ale ich jakość nie odbiega od standardu nowych wyrobów. Dotyczy to m.in. wspomnianych lamp, które dzięki zastosowaniu oświetlenia LED charakteryzują się bardzo dużą żywotnością.

Alternatywne nabycie

Nie jest tajemnicą, że sklep dentystyczny nie musi być jedyną drogą zaopatrywania się gabinetu stomatologicznego w odpowiedni sprzęt. Stomatolog może poszukiwać niektórych sprzętów za pomocą np. popularnych platform z ogłoszeniami, odkupując je tym samym od innych specjalistów. Owszem, proceder ten nie powinien dotyczyć sprzętu, który ze względu na warunki higieniczne nie powinien być odsprzedawany, ale w przypadku pozostałych urządzeń i akcesoriów jest to jak najbardziej możliwe.

Nie tylko zakup…

Wielu stomatologów oszczędza nie tylko poprzez zakup tańszego sprzętu, ale również dzięki zastosowaniu alternatywnych narzędzi finansowania. Specjalista nie musi drogo kupować sprzętu. Może go za to wynająć i to za ułamek (w skali miesięcznej) łącznego kosztu zakupu urządzenia. Dzięki temu, że niejeden sklep dla gabinetów stomatologicznych preferuje nieco inne metody finansowania zakupu sprzętu, stomatolog nie musi ponosić tak dużych wydatków.

Reasumując, narzędzia pracy dla stomatologa wcale nie muszą być takie drogie. Na niektórych z nich z pewnością warto zaoszczędzić, by uzbierane w ten sposób środki przeznaczyć na profesjonalizację swojego gabinetu.