Lifestyle

Do czego służy podnośnik ręczny?

Podnośnik ręczny, inaczej nazywany paleciakiem bądź wózkiem paletowym ręcznym służy do ładowania i transportowania towaru uprzednio ustawionego na paletach bez konieczności wzmożonego wysiłku fizycznego. Podnośnik ręczny swoim działaniem jest nie co podobny do wózków widłowych przy czym w całości jego obsługa jest ręczna a nie zmechanizowana.

Podnośniki ręczne, takie, które można zakupić na przykład w firmie służą do transportu ładunków nie co mniejszych i w mniejszej ilości aniżeli tych, które są przewożone przy wykorzystaniu wózków widłowych.

Najczęściej korzysta się z nich podczas prac załadowczo wyładowczych w magazynach, branży przemysłowej, logistycznej, fabrykach, hurtowniach czy marketach budowlanych i supermarketach z wielorakim asortymentem. Są wytrzymałe i wygodne a co najważniejsze pozwalają na bezpieczne przemieszczanie ładunków.

Powszechne paleciaki mogą udźwignąć towar o wadze od 500 do około 4000 kilogramów. Podobnie jak wózki widłowe posiadają widełki, na których montuje się palety. Podnośnik ręczny może posiadać hamulec oraz barierkę, dzięki której załadowany towar nie przechyli się. Warto również dodać, że widełki są ruchome, co pozwala na załadowanie materiału z określonej wysokości. http://credit-n.ru/informacija.html http://credit-n.ru/offers-zaim/fastmoney-srochnyi-zaim-na-kartu.html