Lifestyle

Dokarmianie gołębi – dlatego nie trzeba tego robić latem?

Ornitolodzy przyznają, że gołębi miejskich nie powinniśmy dokarmiać wcale bowiem są one w stanie samodzielnie zdobyć pożywienie. Dokarmianie gołębi może odbywać się jedynie zimą i to przede wszystkim poza obszarami miejskimi, latem absolutnie nie powinniśmy tego robić w ogóle. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Gołębie znajdują ogrom pożywienia na chodnikach czy przy altankach śmietnikowych. Musimy zdać sobie sprawę, że karmiąc je chlebem robimy im tak naprawdę krzywdę – chleb zatyka ich przewód pokarmowy, gołębie powinny jeść jedynie ziarna odpowiednich zbóż.

Co więcej, dokarmiając gołębie przyzwyczajamy je do łatwego zdobywania pożywienia. W wyniku tego jest ich w miastach coraz więcej. Jeśli ktoś myśli, że jest to fakt pozytywny to jest w dużym błędzie. Gołębie brudzą elewacje budynków, zabytki, pomniki, gołębie odchody wyżerają lakier samochodowej karoserii a samo ptactwo przenosi ogrom toksyn i bakterii niekorzystnych dla zdrowia ludzi. Jeśli jeszcze was nie przekonaliśmy to wystarczy chyba dodać, że ptaki a przede wszystkim bakterie znajdujące się w ich piórach i odchodach mogą spowodować wystąpienie u ludzi objawów podobnych do grypy. To nie wszystko bowiem zdarzają się przypadki, w których gołębie są przyczyną wystąpienia zapalenia opon mózgowych a nawet ślepoty. http://credit-n.ru/offers-zaim/otlnal-microzaimi.html http://credit-n.ru/microzaymi-blog-single.html