Motoryzacja

Jak dobrać kufer motocyklowy?

Kufer motocyklowy to jeden z najbardziej praktycznych dodatków do motoru. Dzięki niemu możemy wygodnie i bezpiecznie przewozić bagaż na naszym motorze. Przyda nam się zarówno w przypadku długiej podróży, jak i krótkiej przejażdżki. Jakie rodzaje kufrów spotykamy?

Pierwszym z rodzajów kufrów jest kufer centralny, który montujemy na tylnej części pojazdu. Pozwala on na transport przedmiotów. Za jego sprawą bagaż nie zmienia środka ciężkości motoru, co ma miejsce w przypadku kufrów motocyklowych bocznych. Dzięki położeniu, możemy chować w nim nawet ciężkie przedmioty, przy czym nie wymuszają one zmiany techniki jazdy. Kufer givi dzięki swojej specyfice ma większą pojemność. Można więc do niego schować np. kask. Kufer tego rodzaju możemy kupić np. w dainese sklep.

Jaki kufer motocyklowy powinniśmy wybrać? Pamiętajmy o tym, by wybrać kufer wykonany z odpowiedniego materiału. Na przykład w rukka sklep. Nie każdy kufer będzie pasował do każdego motocykla, zazwyczaj możemy wyróżnić kufry wykonane z metalu, skóry lub plastiku. Kufer wykonany z metalu pasuje do motocykli, którymi jeździmy po bezdrożach. Tego rodzaju kufry są dość pojemne i zapewniają dobrą ochronę bagażu. Z kolei skórzane kufry pasują do chopperów i cruiserów. Charakteryzuje je duża wytrzymałość. W przypadku kufrów plastikowych, są one dość elastyczne i pasują do modeli szosowo-turystycznych. Są odporne na warunki atmosferyczne. Pewną alternatywą mogą być sakwy, które mają podobne funkcje jak kufry, ale wykonane są z tkanin. Znajdziemy na rynku sakwy w różnych rozmiarach i o różnej pojemności. Czasami ich wybór jest nawet szerszy niż w przypadku kufrów. Najmniejsze mają po kilka litrów. Jak montujemy kufer? Przymierzmy podstawę do miejsca, w którym ma się znaleźć, używamy następnie uchwytów mocujących i je przykręcamy. Następnie próbujemy zamocować kufer. Samodzielny montaż kufra nie powinien należeć do czynności bardzo trudnych. Ale zawsze możemy skorzystać z usług serwisu, który zrobi to za nas.