Lifestyle

Jak zaplanować kominek w domu?

Jeśli chcemy, by kominek cieszył nasze oczy pod kątem dekoracyjnym, ale pełnił też praktyczną funkcję grzewczą to warto zaplanować jego montaż jeszcze na etapie projektowania domu. Najczęściej, idealnym ku temu miejscem jest główna część salonu. Pamiętajmy jednak, że pomieszczenie, w jakim ma nas ogrzewać kominek musi spełniać szereg standardów, chociażby pod względem technicznym.

Przeciętny kominek waży blisko 500 kilogramów wiec podłoże, na którym zostanie zamontowany musi być stabilne i wytrzymałe. Co ciekawe, kominki ozdobione kamieniami mogą przecież ważyć nawet ponad tonę. Istotnym jest fakt, by w pobliżu kominka nie przebiegały żadne instalacje gazowe czy elektryczne. Całość musi mieć natomiast połączenie z kominem więc warto, by kominek wmontowano w jego pobliżu lub bezpośrednio przy nim.

Jeśli kominek ma pełnić funkcję grzewczą to dobrze jest, jeśli zainstalowany zostanie w centralnym punkcie domu – właśnie dlatego najczęściej możemy go zobaczyć w salonie. Planując odpowiednie miejsce pamiętajmy jednak o zachowaniu komfortu komunikacji, funkcjonalności pomieszczenia, rozkładzie mebli czy przemieszczaniu się – kominek nie może tego utrudniać.

Jak podkreślają fachowcy, przy kominku nie mogą znajdować się żadne łatwopalne rzeczy. Meble czy wypoczynek muszą stać nie bliżej niż 80 centymetrów od niego, w odpowiedni sposób zabezpieczona musi być też podłoga. http://credit-n.ru/offers-zaim/sms-finance-express-zaimy-na-kartu.html http://credit-n.ru/microzaymi-blog-single.html