Kantory tradycyjne – czy to rzeczywiście ich koniec?
To prawda, że kantory tradycyjne od roku 2009 mają niemałą konkurencję. To właśnie wtedy przyjęto rekomendację S, zgodnie z którą kredytobiorca, który zaciągnął kredyt w walucie obcej nie musi spłacać miesięcznych rat zgodnie ze spread’em walutowym danego banku, może natomiast nabyć walutę i spłacać ni kredyt w dowolnym miejscu. Fakt ten jest przyczyną powstawania coraz większej ilości kantorów internetowych. Ich zaletą jest przede wszystkim całodobowa dostępność. Co więcej, klient nie musi ruszać się z domu, by dokonać transakcji. Z dużej części kantorów obowiązuje także niższy kurs walut aniżeli w kantorach tradycyjnych.
Kto wiec korzysta jeszcze z kantorów tradycyjnych? Przede wszystkim osoby, które nie korzystają z internetu. To również ci, którzy dysponują gotówką w portfelu – by dokonać zakupu bądź sprzedaży waluty w kantorze internetowym należy dysponować przecież środkami na koncie internetowym.
Okazuje się również, że właściciele kantorów tradycyjnych wychodząc naprzeciw wirtualnej konkurencji coraz częściej decydują się na otwarcie swoich punktów wymiany walut przez całą dobę. Co więcej, w prosty sposób można odnaleźć otwarte również w nocy punkty tego rodzaju na odpowiedniej stronie internetowej. Tam wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dowolne hasło typu „Kantor 24h Kraków” i w kilka sekund dowiemy się, gdzie w najbliższej okolicy czynne są kantory tradycyjne, z których możemy skorzystać o każdej porze dnia i nocy.