Lifestyle

Najlepsze kotły na drewno

Ogrzewanie domu drewnem to chyba jeden z najstarszych i najbardziej popularnych metod uzyskiwania ciepła. Drewno jest opałem naturalnym i względnie tanim, na pewno dużo zdrowszym aniżeli węgiel, który emituje ogromną ilość niekorzystnego dwutlenku węgla.

Ogrzewanie domu przy pomocy drewna może odbywać się na kilka sposobów. Wykorzystuje się kominki bądź kotły na drewno. Kominki są najczęściej wspierającą formą generowania ciepła w domu natomiast piece ta podstawową.

Wyróżnić można dwa rodzaje pieców: zasypowe oraz kotły zgazowujące drewno. Oba typy w pełni spełniają swoją rolę jednak różnice w ich działaniu są kolosalne. W przypadku kotła zasypowego konieczna jest spora ingerencja domowników, od których wymaga się dokładania opału często – drewno jest tego rodzaju surowcem, które w miarę szybko się spala. Jest za to tanie i dlatego tak często wybierane.

W przypadku kotła zgazowującego drewno, opał spalany jest dwuetapowo, dzięki czemu działanie kotła jest dużo bardziej wydajne. Okazuje się jednak, że do takiego rodzaju pieca niezbędne jest drewno najlepszej jakości, takie którego wilgotność nie jest większa niż 20%. Do tego, nadaje się jedynie drewno drzew liściastych. Jak więc widać opał będzie w takim przypadku nieco droższy jednak jeśli porównamy wydajność to może okazać się, że kocioł tego rodzaju jest dużo bardziej opłacalny. Warto tu wziąć pod uwagę, iż ciepło generowane jest w dwóch etapach – najpierw w komorze wsypowej, gdzie drewno palone jest nie do końca a następnie w komorze wtórnej, gdzie dopalane są powstałe z niego gazy.

Okazuje się, że chociaż kotły zgazowujące drewno nie są jeszcze zbyt popularne w Polsce to sytuacja ta może bardzo szybko się zmienić. Jak potwierdzają ich producenci, skuteczność kotłów tego rodzaju określa się nawet na 90%. To istotne biorąc pod uwagę fakt, iż już niedługo zakazane będzie ogrzewanie domu piecami węglowymi. http://credit-n.ru/kreditnye-karty-blog-single.html http://credit-n.ru/offers-zaim/dozarplati-srochnye-zaimi-online.html