Naturalne zioła w codziennej diecie
Praca jelit może być wspierana codzienną dietą. To istotne, biorąc pod uwagę stan mikrobioty jelitowej, która ma wpływ na cały nasz organizm. Czy wiesz, że dysbioza jelitowa może przyczyniać się nie tylko do zaburzeń układu pokarmowego, ale również nerwowego, pracy serca czy mózgu? Oczyszczanie jelit ma ogromne znaczenia, patrząc na procesy metaboliczne czy występujące alergie. Dobrodziejstwo natury na szczęście daje nam szereg możliwości, dzięki którym jelita działają sprawnie. Poznaj zioła, które usprawnią ich pracę.
Dieta korzystna dla jelit
Czy wiesz, że alergia pokarmowa może występować nawet u 70% populacji? Jednym ze sposobów jej zwalczania jest dieta rotacyjna eliminacyjna (tutaj szczegóły). Aby jednak móc dostarczać organizmowi cenne składniki odżywcze w jadłospisie najlepiej uwzględnić naturalne probiotyki, kiszonki oraz produkty bogate w błonnik. Właśnie on reguluje pracę jelit, wpływa pozytywnie na perystaltykę jelit i oczyszcza jelita.
Zioła na jelita
Codzienną dietę warto wspierać naturą. Doskonale przydają się w tym celu zioła. Poznaj te, które mają dobroczynny wpływ na ludzki organizm. To przede wszystkim:
- koper włoski. Zalecany szczególnie osobom, które borykają się z bólami brzucha, wzdęciami, niestrawnością, brakiem apetytu czy z zaparciami,
- mięta. Przeciwdziała skurczom i wzdęciom,
- Zwalcza biegunkę i działa bezkurczowo,
- Oczyszcza jelita ze złogów, działa przeciwzapalnie.
Zioła wykorzystuj szczególnie w formie naparów, kiedy zdiagnozowana została dysbioza jelitowa. Objawy zaburzeń mikrobioty jelitowej mogą być naprawdę dokuczliwe. Wzdęcia, bóle brzucha, zaparcia i biegunki, nudności, to tylko niektóre z dolegliwości, które wywołuje nadmiar bakterii patogennych w jelitach.
Zioła w diecie używaj wedle ich właściwości. Pamiętaj, że chociaż są to w pełni naturalne składniki, to jednak można mieć na niektóre z nich uczulenie. Zioła spożywane w nadmiarze mogą również wywołać niekorzystne objawy, jak zmiany skórne czy biegunka.