Zdrowie i uroda

Niedoczynność tarczycy – jak schudnąć?

Niestety, wiele osób cierpiących na niedoczynność tarczycy boryka się również z przybieraniem na wadze w czasie choroby. Kolejne kilogramy przybywają chociaż pacjenci stosują liczne diety odchudzające albo chociażby przy niezmienionych nawykach żywieniowych. Dzieje się tak dlatego, że zaburzenia hormonalne niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie metabolizmu i proces spalania tkanki tłuszczowej.

Co dalej, jeśli choroba potwierdzona przez USG tarczycy Warszawa i konsultacje ze specjalistą?

Dieta osób zmagających się z chorobą, jaką jest niedoczynność tarczycy powinna być przede wszystkim bogata w jod – cennym źródłem tego minerał są na przykład ryby morskie. Kolejny cenny składnik to białko, który pozwoli unormować zachwiany dotąd metabolizm.

Warto pamiętać, że osoby, które chorują na niedoczynność tarczycy nie powinny w swojej diecie wspierać się żadnymi środkami odchudzającymi. Te mogą tylko wpływać niekorzystnie na pracę samego gruczołu tarczycy. Ponieważ kłopot ze zbędnymi kilogramami jest powszechny a choroba ta wymaga stałej kontroli lekarza, osoba pragnąca schudnąć powinna zwyczajnie wybrać się do dietetyka. Każda poradnia dietetyczna z całą pewnością posiada szereg zatrudnionych specjalistów, którzy ustalą indywidualną dietę. Taką, która będzie nie tylko wpływać na gubienie kilogramów, ale również będzie dobroczynna dla sprawnego funkcjonowania samej tarczycy. http://credit-n.ru/offers-zaim/turbozaim-zaimy-online-bez-otkazov.html http://credit-n.ru/debitovaya-karta.html