Lifestyle

Przednia szyba – jak ją czyścić?

Idealnie czysta szyba w aucie to gwarancja najlepszej widoczności, która z kolei wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Okazuje się jednak, że utrzymanie jej w należytym stanie nie jest wcale zadaniem łatwym. Kurz, opady śniegu czy deszczu, odchody ptaków czy owady, które roztrzaskują się na niej w czasie podróży skutecznie ją zanieczyszczają. Nie zawsze same wycieraczki samochodowe dają sobie z nimi radę. Jeśli zanieczyszczenia zaschły bądź istnieje ryzyko, że mogą porysować szybę, lepiej użyć innych środków.

Pamiętajmy, że ptasie odchody mogą porysować szybę bowiem znajduje się w nich żwir i piasek. Co więcej, na szybie może znaleźć się błoto – w wyniku pryskania z kół większych pojazdów. Wtedy warto użyć miękkiej szmatki nasączonej wodą bądź skorzystać z profesjonalnej myjni, w której skorzystamy z natrysku pod ciśnieniem.

Warto też wiedzieć, że na stacjach benzynowych czy w sklepach z akcesoriami samochodowymi dostępne są profesjonalne specyfiki, którymi z łatwością usuniemy wszelkie zanieczyszczenia z szyby, bez ich uszkodzenia.

Co ważne, dbajmy o wycieraczki, bo to ich działanie jest priorytetem w celu utrzymania czystości szyby. Pióra wycieraczek warto przemywać raz na kilka tygodni a cały system należy wymieniać przynajmniej raz w roku. Nie wybierajmy wycieraczek wątpliwej jakości, lepiej zainwestować nieco więcej i cieszyć się ich sprawnym działaniem przez długi czas. http://credit-n.ru/offers-zaim/greenmoney-online-zaymi-za-20-minut.html http://credit-n.ru/offers-zaim/zaym-na-kartu_migcredit.html