Zdrowie i uroda

Rezonans magnetyczny a rodzaj używanego sprzętu

Każdy pacjent ma prawo skorzystać z najlepszej dostępnej oferty, dzięki której zyska dostęp między innymi do najlepszych specjalistów oraz nowoczesnych sprzętów. Gwarantują one nie tylko wysoką precyzję badania, ale też maksymalny komfort.

Doskonałym na to przykładem jest rezonans magnetyczny, a więc badanie przeprowadzone niezwykle często. Pozwala ona na ocenę stanu i kondycji organów wewnętrznych, dzięki czemu lekarz specjalista jest w stanie wykryć ewentualne schorzenia oraz dolegliwości.

W tym miejscu warto więc zadać pytanie, czy nowoczesny rezonans magnetyczny zapewnia znacznie większy skok jakościowy w porównaniu do starszych typów urządzeń? Jak pokazuje praktyka, często jest naprawdę duży.

Dlaczego nowoczesne aparaty MR to lepszy wybór?

 

Pod uwagę trzeba wziąć oczywiście dokładność obrazowania, która w przypadku nowych sprzętów jest bardzo wysoka. Dzięki temu lekarz otrzymuje pełen tego, w jakim stanie znajduje się pacjent i jakie dokładnie czynności trzeba podjąć, by przygotować i zrealizować najlepszy plan leczenia.

Nie można zapominać przy tym także o wygodzie badania. Dobrym na to przykładem jest rezonans magnetyczny dla klaustrofobików, przeprowadzany z użyciem maszyn wyróżniających się znacznie większym otworem gantry, a także cichą pracą. Dzięki temu u tego typu osób poczucie zamknięcia i ciasnoty jest znacznie mniejsze. Mogą one więc znacznie lepiej przejść całe badanie. Bez obawy o stany lękowe.

Nowoczesne aparaty MR przygotowywane są również specjalnie dla osób otyłych. Za każdym razem pacjent może liczyć na znacznie krótszy czas badania, w trakcie którego ilość czynników szkodliwych jest skutecznie redukowana. Warto w tym miejscu podkreślić, że dostęp do tego typu udoskonaleń zapewnia przede wszystkim rezonans magnetyczny prywatnie, a więc realizowany przez podmioty spoza publicznej służby zdrowia. Po stronie ich atutów koniecznie trzeba wymienić również znacznie krótszy czas oczekiwania. Wszystko to sprawia, że naprawdę warto zainteresować się ich ofertami.