Lifestyle

Rozwód za porozumieniem stron a obowiązki adwokata

Każde małżeństwo, które zdecyduje się na rozwód za porozumieniem stron, pod żadnym pozorem nie powinno rezygnować z pomocy doświadczonego adwokata. Najlepiej wybrać takiego prawnika, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych. Dzięki temu można zyskać pewność, że przygotowany pozew o rozwód za porozumieniem stron będzie kompletny, a sąd przyjmie go bez konieczności dodatkowych wyjaśnień i składania dokumentacji uzupełniającej.

Przeczytaj także: https://alimenty.edu.pl/jak-zlozyc-pozew-o-rozwod-za-porozumieniem-stron/

Zastanawiasz się, czym zajmuje się adwokat w trakcie rozwodu bez orzecznictwa o winie? Do podstawowych czynności zaliczamy:

  • pełne doradztwo prawne,
  • pomoc w przygotowaniu pozwu o rozwód za porozumieniem stron,
  • pomoc w kompletowaniu dokumentów dla sądu,
  • prowadzenie negocjacji pomiędzy małżonkami,
  • reprezentowanie interesów stron przed sądem.

Pomoc doświadczonego adwokata okazuje się niezbędna, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na rozwód za porozumieniem stron, czy z orzecznictwem o winie.

Rozwód za porozumieniem stron – z adwokatem czy bez?

Wiele osób zastanawia się, czy pomoc adwokata w przypadku spraw rozwodowych jest w ogóle konieczna? Szczególnie jeśli chodzi o rozwód za porozumieniem stron. Współpraca z wykwalifikowanym adwokatem jest niezbędna zawsze wtedy, kiedy liczy się jak najszybsze przeprowadzenie sprawy rozwodowej oraz brak jakichkolwiek komplikacji w trakcie trwania rozprawy sądowej.

Rozwód za porozumieniem stron mimo wszystko może być mocno stresujący, dlatego lepiej wybrać dobrego adwokata, precyzyjne określić swoje wymogi odnośnie do rozwodu bez orzecznictwa o winie. Sprawy mogą być dodatkowo skomplikowane przez wzgląd na ustalenie opieki nad małoletnimi dziećmi, a wtedy pomoc adwokata bywa wręcz niezbędna.