Budownictwo

Skuteczna ochrona przed ptactwem

Mieszkańcy miast oraz wsi od dawna toczą walkę w niechcianym ptactwem grasującym na terenie ich posesji lub blokowisk. Szkody, które potrafią wyrządzić, często są poważniejsze niż nieestetyczny wygląd naszych dachów, parkowych ławek lub miejskich przystanków autobusowych. Na rynku dostępne są różne formy zabezpieczeń przed gołębiami i innymi ptakami, które są najbardziej skuteczne?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że ptaki mają negatywny wpływ nie tylko na różne elementy budynków. Niektóre z nich są nosicielami poważnych chorób, które mogą zaszkodzić również ludziom. Bakterie i wirusy żyjące w ich odchodach, a także upierzeniu w skrajnych przypadkach wywołują zapalenie opon mózgowych. Pierwszą naszą czynnością powinno być zatem ograniczenie kontaktu z gołębiami, a przede wszystkim zakończyć dokarmianie ich. W ten sposób ptaki nie będą przyzwyczajać i oswajać się do obecności ludzi, czego skutkiem będzie ich  rzadsze przesiadywanie w miejscach takich jak dworce i chodniki.

Koszty, jakie wiążą się z odnową zniszczonych dachów oraz elewacji przez niechciane ptactwo są zadziwiająco wysokie, dlatego tak ważna jest skuteczna ochrona przed ptakami. Kolce, jakie możemy zamontować na krawędziach dachu, balkonach, parapetach oraz wielu innych miejscach to aktualnie jedno z najlepszych rozwiązań. Ich montaż jest bardzo prosty, a efekty natychmiastowe. Warto zaznaczyć, że tego typu zabezpieczenie jest odporne na skrajne warunki atmosferyczne i zapewni skuteczną ochronę na co najmniej kilka lat. Co ważne, kolce nie powodują żadnych ran u ptaków, a jedynie uniemożliwiają im przesiadywanie w zabezpieczonych miejscach. Inną sprawdzoną oraz bezpieczną metodą jest montaż specjalnych siatek, które ograniczą dostęp ptactwu do naszego balkonu. Zamontowanie ich również jest bardzo proste, a dzięki estetycznemu wyglądowi, wizerunek naszych tarasów lub okien w żaden sposób nie ucierpi.

Zobacz także:

http://akuna.info.pl/ciekawostki/usunac-ptasie-odchody-szyby-samochodu/

http://wozek-widlowy.org.pl/czy-warto-postawic-na-elewacje-wentylowana/http://credit-n.ru/offers-zaim/turbozaim-zaimy-online-bez-otkazov.html