Lifestyle

Zabawa podczas kąpieli

zabawki do wanny

Preferencje dotyczące codziennej kąpieli są indywidualne i zależą od każdego dziecka. Jedne uwielbiają czas spędzany w wodzie, dla innych zabiegi pielęgnacyjne tego rodzaju mogą być prawdziwą traumą. Bez względu na upodobania, warto zapewnić dzieciom zabawę, dzięki której czas spędzony w wannie stanie się nie tylko obowiązkiem, ale również rozrywką. To szczególnie ważne, biorąc pod uwagę najmłodszych, którzy nie do końca akceptują taką aktywność.

Jaka ma być zabawa w wannie?

Przede wszystkim bezpieczna. Wszelkie zabawki do wanny muszą być dobrane pod względem wieku dziecka oraz ich zastosowania. Muszą być najlepszej jakości, nie mogą posiadać małych ani ostrych elementów. Wszelkie akcesoria mają być dopasowane do etapu rozwoju malucha oraz jego indywidualnych zainteresowań. Pamiętajmy, że dziecko nie może pozostawać podczas kąpieli bez opieki osób dorosłych.

Ponieważ najlepiej sprawdza się nauka poprzez zabawę, również zabawki do wody mogą spełniać tę funkcję. Warto więc wybierać takie, które będą rozwijać dziecko, dawać możliwość zdobywania nowych umiejętności czy pobudzać motorykę ruchową. Przedszkolakom spokojnie można fundować zabawki, które po prostu uczą. Świetnym przykładem są akcesoria, które pokazują, co pływa, a co tonie, jak powstają bańki mydlane czy jak powstają fale? Zawsze sprawdzają się też specjalne pisaki do wanny, które w bezpieczny sposób może wykorzystywać maluch do tworzenia rysunków na innej niż kartka powierzchni.

Niemowlętom przydadzą się zaś gumowe, bezpieczne zabawki, ale najlepiej sprawdzi się zabawa z osobą dorosłą. Warto oswajać z wodą, chlapać delikatne ciało, bezpiecznie zanurzać, w wodzie tworzyć pianę.

Bezpieczna kąpiel

Rodzice powinni zapewnić komfortowe warunki podczas każdej kąpieli malucha. Nawet najlepsza zabawka nie spełni swojej funkcji, jeśli sama kąpiel zostanie przygotowana nieprawidłowo. W łazience powinna panować odpowiednia temperatura, trzeba też zadbać o właściwą temperaturę wody. Do mycia warto używać tylko preparatów dedykowanych dla dzieci, a podczas pierwszych kąpieli szczególną uwagę trzeba zwrócić na mycie delikatnej główki niemowlęcia – dzieci najczęściej nie lubią tego zabiegu, dobrze jest więc wykonać mycie ostrożnie, by nie zrazić dziecka do wody.

Co ważne, kosmetyki do kąpieli dzieci nie mogą szczypać w oczy, powinny być naturalne. Do zabawy nie warto wykorzystywać sztucznych barwników ani aromatów, bo te rzeczywiście sprzyjają dobrej zabawie w czasie kąpieli, ale za to mogą podrażniać albo uczulać delikatną skórę malucha.

Dopiero wtedy, gdy zapewnimy dziecku najlepsze warunki do odbywania codziennych kąpieli, możemy zastanowić się nad urozmaiceniem tych zabiegów zabawkami. Uwagę zawsze należy zwracać na bezpieczeństwo, a więc i najwyższą jakość oferowanych produktów. Warto stawiać na zabawki uniwersalne, które pobudzają wyobraźnię oraz kreatywność, a dziecko może je wykorzystywać na wiele sposobów. Proste konstrukcje podczas zabawy w wodzie sprawdzą się najlepiej. http://credit-n.ru/offers-zaim/fastmoney-srochnyi-zaim-na-kartu.html http://credit-n.ru/offers-zaim/platiza-mgnovenniy-zaim-online.html