Zdrowie i uroda

Zajęcia fitness – jaki strój ze sobą zabrać?

Pierwsza wizyta w klubie fitness może być nie co stresująca. Jeśli do tej pory nie miałyśmy okazji ćwiczyć pod okiem wyszkolonego instruktora możemy być trochę onieśmielone. Co więcej, ćwicząc w domu mamy wszelkie niezbędne przedmioty pod ręką, na sali treningowej zaś musimy zadbać o wszystko same.

Z całą pewnością w pierwszej kolejności należy postawić na strój – bezszwowa bielizna, bawełniana koszulka i wygodne spodnie to podstawa. Panie, które ćwiczą już na etapie zaawansowanym najczęściej stawiają na profesjonalny strój do ćwiczeń. To gładki, elastyczny komplet, który dobrze podtrzymuje biust na szerokich ramiączkach i przylegającej do ciała gumie. Spora grupa kobiet wybiera ubranie termoaktywne, czyli oddychające i idealnie odprowadzające pot.

Jak potwierdzają trenerzy, którzy w Akademii ukończyli kurs instruktora fitness, najlepszy strój ma nie krępować ruchów, nie zsuwać się ani zbytnio obciskać. Co więcej, ma być na tyle dobrej jakości, by wielokrotne pranie nie zniekształciło go.

Warto również pamiętać, że sprawne zajęcia fitness w dużej mierze zależą również od butów. Te źle dobrane mogą powodować liczne kontuzje i trwałe urazy (na przykład kolan bądź kręgosłupa) a już na pewno nie przyczyniają się do lepszego komfortu ćwiczeń.

Buty mają mieć doskonałą podeszwę, by gwarantować idealną przyczepność i stabilność. Najlepiej wybierać te sznurowane, które będą trzymać stopę w jednej pozycji, dzięki czemu unikniemy kontuzji. Ważna jest również amortyzacja. Co więcej, buty mają być lekkie, najlepiej jeśli przepuszczają powietrze.

Pamiętajmy, by wybierając strój do ćwiczeń nie kierować się jedynie wyglądem. Najważniejsza jest jakość i właściwości wpływające na komfort realizacji treningu fitness. http://credit-n.ru/zaymyi-v-ukraine.html http://credit-n.ru/offers-zaim/platiza-mgnovenniy-zaim-online.html