Zdrowie i uroda

Zapalenie pochwy – przyczyny, objawy oraz skuteczne leczenie

Okazuje się, że stan zapalny pochwy to jedna z najczęściej występujących dolegliwości, z jaką kobiety zgłaszają się do ginekologa. Aż w 90% przypadków, przyczyną schorzenia są wirusy, bakterie oraz grzyby.

Co ważne, już pierwsze niepokojące objawy powinny być przesłanką do rozpoczęcia skutecznej kuracji. Musimy pamiętać, że bagatelizowanie infekcji może spowodować jej przeniesienie na inne organy, w tym jajniki i macicy a jej zaawansowany stan może doprowadzić nawet do trwałej bezpłodności.

Kobiety, które cierpią z powodu zapalenia miejsc intymnych odczuwają zazwyczaj silny świąd i pieczenie, pojawiają się upławy o nieprzyjemnym zapachu, zaczerwienienie sromu czy ból w czasie stosunku. Oczywiście, objawy tego typu mogą występować w różnym natężeniu i indywidualnie u każdej pacjentki.

Stan zapalny pochwy wymaga profesjonalnego leczenia. Najczęściej są to środki w postaci maści, globulek dopochwowych czy czopków. Profilaktycznie, zaleca się również stosowanie właściwego płynu do higieny intymnej, pomocny staje się też żel hialuronowy do irygacji dopochwowej, który szybko łagodzi najbardziej uporczywa objawy. Istotnym jest również to, by kurację leczniczą przechodziła nie tylko kobieta, ale też jej partner – bakterie czy grzyby bardzo łatwo się rozprzestrzeniają podczas stosunku.

http://credit-n.ru/offers-zaim/moneza-online-zaym.html http://credit-n.ru/offers-credit-card/ren-drive-365-credit-card.html