Zdrowie i uroda

Żylaki – wszystko co powinnaś o nich wiedzieć

Żylaki to nie tylko widoczne żyły, które prześwitują niemal przez cienką skórę ciała, ale również pojawiające się wybroczyny czy fioletowawe linie a nawet niewielkie pajączki pojawiające się głównie na kończynach dolnych czy dekolcie.

Żylaki to nic innego jak powikłanie powstałe na skutek przewlekłej niewydolności żylnej. Pojawiają się zazwyczaj na nogach i chociaż nie wykazują dolegliwości bólowych to martwią pacjentów przede wszystkim ze względów estetycznych. To rozszerzone żyły, które na stałe zmieniają swoja strukturę a jeśli są nieleczone mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym zatoru żylnego i śmierci.

Każdą szpetną zmianę powinno się natychmiast konsultować z lekarzem, na przykład w gabinecie dermatologicznym. Okazuje się, że już w początkowej fazie tego schorzenia można je redukować, usuwając laserem. Technika laserowa jest dużo bardziej skuteczna od tej chirurgicznej a przede wszystkim mniej inwazyjna. Nie powstają żadne blizny pozabiegowe, sam zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu i praktycznie od razu może powrócić do dawnej aktywności życiowej. W przypadku operacji chirurgicznej nie jest to takie proste bowiem pacjent pozostaje hospitalizowany.

Warto również wiedzieć, że żylaki objawiają się najczęściej u kobiet. Wpływ na to mają nie tylko hormony, ale również tryb życia. To panie noszą niekorzystne dla stanu zdrowia kończyn buty na wysokim obcasie i obciskające rajstopy. To również płeć piękna pozostaje częściej bierna biorąc pod uwagę aktywność sportową. To wreszcie panie częściej aniżeli mężczyźni mają pracę tylko siedzącą, co też nie wpływa korzystnie. http://credit-n.ru/offers-zaim/otlnal-microzaimi.html http://credit-n.ru/zaymi-online-blog-single.html