Lifestyle

Jak wyczyścić gołębie odchody?

Podobno ptasie odchody mają przynosić szczęście – to jednak ziści się kiedy tego rodzaju nieczystości nam się przyśnią (przynajmniej jeśli wierzyć sennikom). Okazuje się jednak, że ptasie kupy są nie lada problemem dla mieszkańców miejskich osiedli i kierowców aut.

Niebezpieczny skład gołębich odchodów

Niestety, gołębie odchody składają się z licznych toksyn i związków organicznych, takich jak fosfor, wapń czy azot. Właśnie te sprawiają, że usunięcie zanieczyszczenia może okazać się sprawą kłopotliwą. O ile świeży brud zetrzemy z łatwością nawilżoną ściereczką i płynem do mycia szyb to już te zaschnięte trzeba będzie potraktować sodą oczyszczoną czy też roztworem z octu bądź cytryny.

Niepokój budzi jednak fakt, iż gołębie odchody niszczą nierzadko elewację, balustrady czy karoserię i to trwale a wszystko dlatego, że wraz z pokarmem często jedzą piasek i żwir, który następnie wydalają. Ten podczas wycierania może rysować powierzchnie a co więcej, pod wpływem gorącego powietrza wżerać się w głąb, zostawiając nieestetyczny ślad.

montaż siatek przeciw ptakom

Jak skutecznie zabezpieczyć mieszkanie przed niechcianym ptactwem?

Mając na uwadze bezpieczeństwo i ochronę ptactwa, ale i ład i porządek własnej posesji najlepszą metodą na trwałe pozbycie się zanieczyszczeń jest po prostu wytępienie gołębi z prywatnego terenu. Można to zrobić w iście bezpieczny sposób a mianowicie zamawiając montaż siatek przeciw ptakom.

Siatki przeciw ptakom są odporne na najróżniejsze warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Siatki przeciw ptakom są wykonane ze specjalnego materiału, który gwarantuje wytrzymałość na wiele lat. Siatki przeciw ptakom występują w różnych kolorach, więc można dobrać je do wyglądu balkonu lub okna. http://credit-n.ru/offers-zaim/migcredit-dengi-v-dolg.html http://credit-n.ru/offers-zaim/viva-dengi-credit.html