Ile zarabia pracownik hurtowni?

Home / Praca / Ile zarabia pracownik hurtowni?

Magazynier, bo właśnie tak najczęściej określa się pracownika hurtowni, to osoba, która wykonuje przede wszystkim pracę fizyczną. Niestety nie jest ona zbyt opłacalna. Okazuje się, że na takim stanowisku zatrudnia się bardzo często osoby bez wykształcenia, a najważniejsza jest w tym przypadku kondycja i pełne zdrowie.

Warto jednak zaznaczyć, że praca w hurtowni chociaż może nie wymaga specjalistycznych umiejętności, to wcale nie jest łatwa. Wiąże się przede wszystkim z dźwiganiem sporych ciężarów – przyjmowaniem i wydawaniem towarów.

W nowoczesnych hurtowniach stawia się jednak na odciążenie pracownika fizycznego. Coraz częściej pracę ludzkich rąk przejmują tam wózki widłowe. Te mogą być jednak obsługiwane jedynie przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Aby je zdobyć, należy zapisać się na właściwy kurs w autoryzowanym ośrodku. Można go z łatwością znaleźć w sieci, wpisując hasło typu „szkolenia wózki widłowe tychy” czy podając inne dowolne miasto w Polsce.

Ciekawostka jest fakt, że pracownik z takimi uprawnieniami zarobi nieco więcej. Magazynier, który nie posiada uprawnień najczęściej otrzymuje wynagrodzenie o wartości najniższej średniej krajowej pensji. Ten, który może obsługiwać wózek widłowy, może liczyć na kwotę nawet dwa razy wyższą.