Lifestyle

Z dzieckiem poza Warszawę

Okazuje się, że mieszkańcy Warszawy z utęsknieniem czekają na przynajmniej jeden dzień wolny od pracy, by uciec z tego miasta jak najdalej. Stolica oferuje multum możliwości, ale raczej nie jest oazą spokoju, gdzie można odpocząć i się zrelaksować. Tak jest raczej poza tym miastem i wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i właśnie dlatego, gdy nadchodzi weekend, pakujemy plecaki, wsiadamy do samochodu i wybieramy się na rodzinną wycieczkę. No właśnie, ale gdzie pojechać, by nie zmarnować całego dnia w aucie, ale jednak cieszyć się mnogością atrakcji i możliwością komfortowego wypoczynku? W pobliżu stolicy jest co najmniej kilka ciekawych kompleksów, w których czas przyjemnie może spędzić cała rodzina. To miejsca, z których korzystać mogą zarówno mali jak i duzi. To nie wiek jest tutaj najważniejszy, ale czas spędzany pożytecznie i razem, w gronie najbliższych.

Naszą pierwszą propozycją są okolice Zalewu Zegrzyńskiego. Z centrum Warszawy do Zegrza jest tylko nieco ponad 30 kilometrów. Tam czekają na nas „Mazury Mazowsza”. Zalew Zegrzyński jest największym, zamkniętym zbiornikiem wodnym. To tam można uprawiać sporty wodne, opalać się na zielonych i piaszczystych plażach, bawić się na placach zabaw i dmuchanych zamkach, ćwiczyć na plenerowych siłowniach i zjeść świeżą, smażoną rybkę. Dzień nad Zegrzem to pełen relaks. Na plażę warto zabrać akcesoria do zabawy: dla dzieci zestaw wiaderek i łopatek, dla dorosłych piłkę do siatkówki. Na kocu można urządzić piknik, dozwolone jest też rozpalanie grilla.

Jakieś 80 kilometrów od Warszawy, kierując się w stronę Lublina, znajduje się Farma Iluzji. To jeden z największych parków rozrywki. Myli się jednak ten, kto myśli, że Farma Iluzji to typowy lunapark. To magiczny teren, gdzie zabawa jest iście edukacyjna. Najmłodsi mają tu okazję doświadczyć iluzji. Wystarczy odwiedzić Pokój Amesa albo przejść się Ścieżką Złudzeń. Na wszystkich czeka też Lewitujący Kran i Magiczny Domek. W ciągu dnia odbywają się tutaj magiczne pokazy, na przykład Balonowe Show Patrycji Lipińskiej albo Pan Ząbek Show.

Ci, którzy stawiają na aktywność fizyczną, mogą wybrać się na spływ kajakowy. Czy wiecie, że na samym Mazowszu funkcjonuje kilkadziesiąt obiektów, w których można nie tylko wypożyczyć kajak, ale też zamówić zorganizowaną wycieczkę z przewodnikiem? Takie znajdują się między innymi w Otwocku, Pułtusku, w Tomczycach, Łomiankach, Tomaszowie Mazowieckim czy w Węgrowie.

Fanów filmów Ogniem i Mieczem oraz Pana Tadeusza zachęcamy zaś do odwiedzenia Sierpca. To tam funkcjonuje Muzeum Wsi Mazowieckiej, gdzie kręcono sceny do tych filmów. Zwiedzanie folklorystycznego skansenu pozwala przenieść się w czasie. Można tam nie tylko zobaczyć, jak żyli mieszkańcy wsi, ale też zdobyć nieco praktyki. W skansenie odbywają się liczne warsztaty: pieczenie chleba, lekcje tkactwa, kowalstwa czy garncarstwa. Można tu podziwiać kuźnie, stare studnie, a w zagrodach karmić hodowane zwierzęta. To ciekawa atrakcja dla rodziców i dzieci, spora dawka rozrywki, ale też historycznej lekcji o życiu naszych przodków. http://credit-n.ru/offers-zaim/4slovo-bystrye-zaymi-online.html http://credit-n.ru/zaymyi-v-ukraine.html