Budownictwo

Jak elegancko urządzić mieszkanie?

Nowoczesny styl urządzania mieszkań można opisać jako minimalistyczny i elegancki. W nowo pobudowanych domach spotkamy się na pewno z dużą przestrzenią, mniejszą ilością dodatków i chłodną paletą barw. Takie rozwiązanie nie tylko jest stylowe, ale również praktyczne. Z tego względu trend ten utrzymuje się już od dobrych paru lat i utrzymywać się będzie jeszcze długo.

Głównym pomieszczeniem w domu jest oczywiście salon. Nowoczesne aranżacje wnętrz zakładają połączenie salonu z kuchnią. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca, a do tego jest bardziej praktyczne. Dziś salon jest zdominowany przez odcienie szarości, które ocieplane są dużymi oknami lub przeszklonymi ścianami. Bardzo często w celu zwalczenia monotonii, ludzie decydują się na kupno kanapy i dodatków w żywych kolorach, np. odcieniach czerwonego lub złotego. W domach jednorodzinnych w salonie nie może także zabraknąć kominka. Nowoczesne aranżacje nie przewidują także dużych dywanów. Do najchętniej kupowanych dodatków należą zdecydowanie świece oraz cięte kwiaty wstawione w wazon. Duża ilość ozdób już kompletnie wyszła z mody.

Tak jak wcześniej wspomniane, dziś salon jest zazwyczaj łączony z kuchnią, warto więc zadbać o to, by panowała między nimi spójność, przede wszystkim kolorystyczna. Dobrym pomysłem jest zastosowanie także jednakowej podłogi w obu sektorach, ewentualnie możemy zdecydować się na posadzki w kuchni, w salonie natomiast dopasowane do nich drewno.

Każdemu marzy się także luksusowa sypialnia będąca miejscem spokoju i wyciszenia. Jednak zaprojektowanie takie wnętrza wymaga doświadczenia i wiedzy, jaką posiada architekt wnętrz. Białystok jest miejscem, w którym działają specjaliści przygotowujący nowoczesne projekty domów i mieszkań. To właśnie podczas przygotowywania takiego projektu architekt zwraca szczególną uwagę na szereg czynników jak choćby skierowanie okien sypialni na północ.

Elegancji nadadzą sypialni ciemne kolory ścian, natomiast przytulny klimat uzyskamy stawiając na nocne lampy z żółtym światłem. W nowoczesnych sypialniach odchodzi się powoli od wielkich szaf, natomiast wydziela się osobną garderobę, w której trzymane są wszystkie ubrania.