Lifestyle

Nocne dyżury aptek

Obowiązkiem każdego miasta jest wytyczenie harmonogramu czynnych całodobowo aptek. W praktyce oznacza to, iż w nocy, niedziele i święta musi być czynna chociaż jedna a w dużych miastach i metropoliach dyżury aptek mają być sprawowane nawet przez kilka jednostek na danym obszarze.

Co więc z tego, że zgodnie z przepisami prawa farmaceutycznego czynna musi być minimum jedna apteka jeśli właściciele tego rodzaju punktów korzystają z prawa o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej i coraz częściej rezygnują z nocnych dyżurów.

Powód jest jasny, to nikła sprzedaż leków w godzinach wieczornych i nocnych. Właścicielom zwyczajnie nie opłaca się otwierać aptek, opłacać personelu i mediów kiedy klienci wolą zaopatrzyć się w niezbędne leki na stacjach benzynowych czy sklepach wielobranżowych otwartych całodobowo. Okazuje się bowiem, że to właśnie leki przeciwbólowe i przeciwzapalne są najczęściej kupowane po zmroku a te dostępne są przecież nie tylko w aptekach.

Ponieważ przyszłość całodobowych aptek stoi pod dużym znakiem zapytania pojawiły się sugestie, by praca personelu w godzinach wieczornych i nocnych była refundowana. Co więcej, by można było łatwiej wyszukać czynną w nocy aptekę można wejść na odpowiednią stronę i wpisać hasło typu „apteka 24h Wrocław”. W ten sposób system wyszuka dla nas najbliżej znajdującą się aptekę, w której możemy nabyć niezbędne leki w godzinach nocnych. To ciekawe rozwiązania i warto podkreślić, że rezygnacja z nocnych dyżurów byłaby wielce kłopotliwa. Zdarzają się przecież nagłe sytuacje, w których pomocne stają się nie tylko leki przeciwbólowe. http://credit-n.ru/offers-zaim/zaymer-online-zaymi.html http://credit-n.ru/potreb-kredit.html