Zdrowie i uroda

Dlaczego ozonowanie przestrzeni jest takie ważne?

W związku z panującą pandemią COVID-19 kilka razy bardziej dbamy o reżim sanitarny i przestrzegamy zasad, które mają pozytywnie wpływać na nasz stan zdrowia. Jednym z szeroko komentowanych i opisywanych sposobów jest ozonowanie pomieszczeń, co ma przyczynić się do zdezynfekowania naszego domu i pozbyciu się wirusów i bakterii. Jak to robić bezpiecznie i czy ozonowanie rzeczywiście pomaga?

Ozonator powietrza – jak działa?

Działanie tego urządzenia opiera się na ozonie, który w naturalny sposób występuje w atmosferze i ma silne właściwości odkażające i dezynfekujące. Ozon to gaz, który jest używany w szpitalu do czyszczenia narzędzi chirurgicznych, czy dezynfekowania sal. Można go również wykorzystać w domu do oczyszczenia naszych powierzchni z bakterii, grzybów, wilgoci, nieprzyjemnych zapachów i alergenów. Ma bardzo szerokie zastosowania.

Generator ozonu – czy jest bezpieczny?

Musimy pamiętać, że silne stężenie ozonu może być niebezpieczne dla wszystkich organizmów żywych. Ozon w niskiej dawce nie jest niebezpieczny dla ludzi, występuje w atmosferze i oddychamy nim na co dzień. Jednak nasz organizm nie jest w stanie określić, jak dużo znajduje się ozonu w pomieszczeniu. Już po trzydziestu minutach przyzwyczajamy się do niego, co może być niebezpieczne, gdy przekroczymy dozwoloną dawkę. Dlatego w pomieszczeniach, gdzie dochodzi do ozonowania nie należy trzymać roślin ani zwierząt.

Dlaczego warto ozonować przestrzeń?

Jest wiele powodach, chodzi głównie o usunięcie z mieszkania wszystkiego, co nam nie służy: grzybów, wirusów, bakterii, roztoczy i pleśni. Osoby, które zmagają się z alergią, posiadają zwierzaki o intensywnym zapachu lub chcą pozbyć się zapachu nikotyny z mieszkania, generator ozonu będzie idealnym narzędziem. Oczyszczanie przestrzeni pozwoli zdezynfekować i oczyścić mieszkanie, co przełoży się na poprawę naszego samopoczucia i zdrowia. Ozonowanie ma charakter prozdrowotny, jeśli wykonywane jest zgodnie z instrukcją i wskazówkami producenta.